Atsakymas nėra lengvas ir įvairiai traktuojamas. Viena iš paprasčiausiu versijų yra tokia: Zuikis daug kur – nepriklausomai nuo religijos ar kultūros – matomas kaip šventumo, vaisingumo arba mistinio ryšio su Mėnuliu simbolis.
Pasak Naujojo Testamento, Kristus prisikėlė, kad atpirktų mūsų visų nuodėmes. Atgimimas ir prisikėlimas asocijuojasi su pavasariu, kadangi kaip tik tuo metu po ilgos žiemos pražysta medžiai, gėlės, pasėtas derlius vėl užauga. Tai derlingumo bei gyvūnų dauginimosi metas. Taigi taip ir atsirado Velykos, kurios yra siejamos ne vien su Kristaus prisikėlimu, bet ir su zuikiu, nešančiu kiaušinius.
Greičiausiai, zuikis Velykų simboliu tapo dar XVI amžiuje Vokietijoje. Amerikoje jis išpopuliarėjo kiek vėliau – apie 1700 metus, kai daug vokiečių pradėjo emigruoti į šią šalį. Ši mitinė būtybė buvo sugalvota tokiu pačiu principu, kaip ir Kalėdų senelis, nešantis dovanas geriems vaikučiams. Tik šiuo atveju dovanomis tapo marginti kiaušiniai, kartais saldainiai.
Koks bebūtu teisingas atsakymas, vaikučiams visada smagu pažaisti, gauti saldumynų. O jei pasigamini tvarų “ekologiška” zuikutį kartu su mama, tai džiaugsmas gali būti dar didesnis.
Tuo tikslu į “Malvos” erdves susirinko jaunos mamytes su vaikučiais, kad vadovaujant nuostabiajai dizainerei Anai Burmistrovai-Procenko Анюта Бурмистрова-Проценко iš atraižų, tualetinio popieriaus ritinėlių pagaminti linksmuosius Velykų kiškiukus, kurie papuoš šventinę aplinką.
0 Comments