GIMTADIENIS, SUVIENIJĘS ŠIRDIS
a group of people standing on a sidewalk holding flags
GIMTADIENIS, SUVIENIJĘS ŠIRDIS
2026-05-08
Nuo pat pirmojo Ukrainiečių integracijos centro (UIC) „Malva“ gimtadienio 2022-aisiais buvo aišku - tai nebus tik sausa data kalendoriuje. Pirmasis „Draugystės piknikas“, skambančios ukrainietiškos bei lietuviškos dainos, bendri šokiai, pokalbiai ir tiesiog buvimas kartu tapo gražios, kasmet augančios ir stiprėjančios tradicijos pradžia.
Per ketverius metus „Malvos“ gimtadieniai išaugo į tikrą bendrystės šventę, kurioje susitinka Lietuvos ir Ukrainos žmonės, kur muzika suartina, o svetimos istorijos bent vienam vakarui tampa savomis.
Šių metų gimtadienio vakaras koncertų salėje „Saulė“ buvo būtent toks – šiltas, gyvas ir kupinas tikrų emocijų.
Dar prieš koncertą svečiai neskubėdami apžiūrinėjo parodas, stabtelėdavo prie ukrainiečių kūrėjų darbų: Liubovės Jarmošenko fotografijų, Lidijos Kyrii tapybos bei Marjanos Stasyšyn siuvinių. Susirinkusieji bendravo, sveikinosi, dalijosi įspūdžiais. Atrodė, kad tą vakarą daugelį atvedė ne tik noras pasiklausyti muzikos, bet ir troškimas pabūti kartu.
Scenoje kartu su Šiaulių pučiamųjų orkestru (dirigentas Gediminas Brūzga) pasirodė ukrainiečių liaudies dainų ansamblis „Lastyvočki“ (vadovė Olena Lastivka), dainininkė ir aktorė Olena Lastivka, baritonas Igoris Danileiko bei solistė Adrijana Balsytė.
Salė buvo gyva – žmonės plojo, šypsojosi, dainavo kartu ir jautriai reagavo į kūrinius, atlikėjų emocijas. Kiekviena daina sulaukė stipraus publikos palaikymo.
Ypatingą atmosferą kūrė ir teatro studijos „Mister Fox“ vadovas Vladyslavas Mozghovyi. Jo šiltas bendravimas, gyvi intarpai bei lengvas humoras ne kartą lydėti juoko ir garsių aplodismentų.
Daug gyvybės vakarui suteikė vaikų kolektyvai: „Cvit Ukrainy“, Šiaulių menų mokyklos šiuolaikinių šokių kolektyvas „DANCE MIX“ bei teatro studija „Mister Fox“. Vaikų energija, nuoširdumas ir drąsa scenoje stiprino jausmą, kad visi esantys salėje yra viena didelė šeima.
Už rūpestį, šilumą, atvirumą ir pagalbą kuriant šį vakarą iš visos širdies dėkojame koncertų salės „Saulė“ darbuotojams ir kultūrinės veiklos vadybininkei Erikai Novikovei.
Didžiulė padėka Šiaulių pučiamųjų orkestrui ir ypač jo meno vadovui Sigitui Vaičiulioniui – ačiū už įkvėpimą, draugišką bendradarbiavimą ir pasitikėjimą. Jūsų dėka koncertas tapo ne tik renginiu, bet ir tikra žmonių bendrystės švente.
Dėkojame visiems atlikėjams, partneriams, savanoriams ir žiūrovams. Po tokių vakarų dar ilgai ausyse skamba muzika, o širdį šildo žinojimas, kad žmonės gali būti artimi net ir kalbėdami skirtingomis kalbomis.

NAUJIENOS

Panašios naujienos

Dar viena šilta žinia iš fronto!

Dar viena šilta žinia iš fronto!

Ukrainiečių integracijos centras „Malva“ perdavė lauktuves Ukrainos 107-ajai brigadai, o Šiaulių vorai prisidėjo savo pintais maskuojamaisiais tinklais. Džiaugiamės galėdami pranešti, kad siunta sėkmingai pasiekė karius!

MŪSŲ PARTNERIAI

MŪSŲ DRAUGAI