Projektas finansuojamas JAV ambasados Vilniuje
JAV ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Tamir Waser pranešė, kad JAV ambasada Lietuvoje suteikė devynias dotacijas (bendra suma viršija 1,5 mln dolerių) pilietinės visuomenės organizacijoms, teikiančioms pagalbą ukrainiečiams visoje Lietuvoje. Tai didžiausia JAV vyriausybės parama ukrainiečių pabėgėliams Lietuvoje.
„Šios organizacijos nuo pat pirmųjų karo dienų atliko neįtikėtiną darbą, kad paremtų tuos, kurie pabėgo iš Ukrainos ir gyvena savo bendruomenėse. Šios dotacijos padės užtikrinti, kad gyvybiškai svarbus darbas būtų tęsiamas”, – sakė Tamir Waser.
Tarp 9 Lietuvos organizacijų, gavusiu finansavimą, yra ir Šiaulių ukrainiečių integracijos centras „Malva”, kuris parengė išsamų projektą.
UIC „Malva“ projektu bus siekiama Ukrainos karo pabėgėliams suteikti trūkstamas paslaugas, būtinas susidoroti su nuostolių pasekmėmis, gyventi kokybiškoje naujoje gyvenamojoje aplinkoje ir integruotis į ją. Bendradarbiaujant su vietos visuomeninėmis ir valstybinėmis organizacijomis, telkiant tiek vietos, tiek pabėgėlių bendruomenę, visų amžiaus grupių pabėgėliams bus teikiamos reikiamos psichologinės, edukacinės, pažintinės ir konsultacinės paslaugos.
Projektas skirtas įvairaus amžiaus karo Ukrainoje pabėgėliams – tiek vaikams, tiek suaugusiems.
Naujai susiformavusi diaspora siekia organizuoti veiklas, kurios suvienytų ukrainiečius iš skirtingų Ukrainos regionų, suteiktų saugumo, reikalingumo jausmą, padėtų sėkmingai integruotis naujoje aplinkoje.
Projektas sudaro sąlygas pabėgėliams mokytis, gauti psichologinę ir konsultacinę pagalbą, išreikšti save per kūrybiškumą. Kadangi pabėgėliai dažnai turi minimalias finansines galimybes, yra didelis nemokamų paslaugų poreikis.
Suaugusieji buriami į kūrybinę komandą, o vaikai kviečiami dalyvauti muzikos, dramos saviraiškos bei etninės kultūros užsiėmimuose.
Aktyviai bendradarbiaujant su miesto organizacijomis ir išnaudojant pabėgėlių kūrybinį potencialą, organizuojamos bendros Lietuvos ir Ukrainos piliečių šventės ir renginiai, leidžiantys vietos gyventojams susipažinti su Ukrainos kultūra, viešai išreikšti palaikymą, skatinantys artimesnius tarpusavio santykius.
Karą išgyvenę ukrainiečiai patyrė didelę traumą. Kadangi daugelis imigrantų turi rimtų psichologinių problemų, jiems būtini psichoterapiniai seansai, vedami pabėgėliams suprantama kalba.
Projekto išskirtinumas ir stiprybė ta, kad į veiklą galima įtraukti atitinkamą kvalifikaciją turinčius Ukrainos gyventojus, galinčius atliepti pabėgėlių poreikius. Dvigubas efektas „ukrainietis – ukrainiečiui“ suteikta galimybė užsidirbti, sėkmingai vienija interesų grupes ir efektyviai teikia reikiamą pagalbą.
Projekto veiklos bus vykdomos vienerius metus, bet suplanota veikla yra ilgalaikė ir nuolatinė.
0 Comments