Skip to content

PASKELBTAS PLANAS, KAIP BUS REAGUOJAMA Į PABĖGĖLIŲ IŠ UKRAINOS SITUACIJĄ

Planas
Lietuva kartu su dešimt partnerių yra įtraukta į JT regioninio reagavimo į pabėgėlių situaciją planą.
 
2024 m. vasario 1 d. Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR), bendradarbiaudama su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pristatė Lietuvai skirtą plano skyrių. Renginį pradėjo Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos atstove Yolande Ditewig, socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Justina Jakštienė, Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro atstovybės Šiaurės ir Baltijos šalims vadovė Annika Sandlund. Panus prasidejusiems metams pristate JT tarpžinybinis koordinatorius Greg Cameron.
 
Džiugu, kad dalyvauti šiame svarbiame renginyje buvo pakviesti ir UIC „Malva“ atstovai.
 
Pranešta, kad padėti pabėgėliams iš Ukrainos Lietuvoje, kurių skaičius 2024 m. gali siekti 65 tūkstančius, be valstybės paramos reikės 14 mln. eurų (15 mln. JAV dolerių). Bus vykdoma eilė projektų, skirtų ukrainiečių integracijos ir gyvenimo kokybės Lietuvoje gerinimui.
 
Plano, kurio įgyvendinime dalyvaus 18 Lietuvos partnerių (tarp jų yra ir UIC „Malva“), tikslas – patenkinti žmonių specialiuosius poreikius, daugiausia dėmesio skiriant pažeidžiamų grupių apsaugai, pagrindiniams reikalavimams ir gerovei.
 
Siūlomas intervencines priemones sudaro piniginė parama, aprūpinimas maisto ir ne maisto produktais, pagalba ieškant būsto, smurto dėl lyties (SDL) problemų sprendimas ir sveikatos priežiūros sistemų pritaikymas, taip pat paramos teikimas, įgūdžių tobulinimas bei galimybių tvariam pragyvenimui užtikrinti suteikimas. Šiuo planu siekiama reaguoti į pabėgėliams nuolat kylančius iššūkius ir skatinti tarptautinį bendradarbiavimą.
 
Finalinę renginio dalį baigė jautrus, įtaigus savanorės M. Pilipenko muzikinis sveikinimas.
 
„Malvos“ atstovai dėkingi už galimybę dalyvauti reikšmingame susitikime ir iš pirmų lūpų išgirsti apie prioritetinius reagavimo į situaciją Lietuvoje veiksmus. Bendraujant neformaliai, pasidalinta patirtimi apie Šiauliuose vykdomą veiklą, aptarti sprendimų gerinimo mechanizmai, užmegzti nauji partnerystės ryšiai siekiant idėjų realizavimo bendradarbiaujant.
 
Daugiau informacijos apie Lietuvos regioninį reagavimo į pabėgėlius planą lietuvių ir anglų kalbomis rasite šiuo adresu.

 

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *